Hírek


Nyitóoldal > Hírek > Kft - alaptőke minimum nélkül - a könnyített alapítású kft - törvény tervezet készül

Kft - alaptőke minimum nélkül - a könnyített alapítású kft - törvény tervezet készül

2009.09.07


panerai replica audemars piguet royal oak offshore diver replica replica iwc portuguese grande replica cartier rotonde watches

Az angolszász országokban a korlátolt felelősségű társaságokra nem ír elő alaptőke minimumot a törvény. Ennek az az indoka,Replica Watches hogy a magas tőke sem védi megfelelően a hitelezőket, illetve a társaság tevékenységétől függően nagyon eltérő annak a tőkeszükséglete. Például a szolgáltatásokhoz sokszor elegendő a minimális tKörzstőke is. A német törvényhozás tavaly ősszel szüntette meg a kft-knél az addig kötelező 25 ezer eurós alaptőke minimumot, Bulgáriában pedig törvénytervezet készült a kétlevás - egyeurós - minimális alaptőkéről. A magyar javaslat szerint gazdasági társaságokról szóló törvény kiegészülne egy új címmel, amely a könnyített alapítású korlátolt felelősségű társaságot szabályozná. Ebben nem esik szó minimális törzstőkéről, mindössze annyit mond ki a javaslat, hogy a "normál" kft-nél megkövetelt 500 ezer forint alatti összeg a k-kft. törzstőkéje. Ezen túl az egyes törzsbetétek nagysága kisebb lehet a hagyományos 100 ezer forintnál, és nem kell 10 ezer forinttal oszthatónak lennie. A k-kft törzstőkéje csak pénzből állhat, apportot nem tartalmazhat, és csak akkor kérhető a bejegyzése, ha a teljes alaptőkét befizették a tulajdonosok. Feltétel még, hogy a k-kft-t a törvény mellékletében szereplő szerződésmintával kell megalapítani. Két további szabályt tartalmaznak még az új cégtípus előírásai. Az ilyen cégnél a saját tőkéből csak akkor fizethető osztalék, ha a törzstőke eléri az 500 ezer forintot, viszont ha eléri, akkor akár "normál" kft-ként is működhet tovább. A parlamenti beterjesztés, majd elfogadás után, várhatóan a jövő év elejétől lehet majd alapítani Magyarországon egyforintos kft-t. Népszabadság 2009 szeptember 3 http://nol.hu/gazdasag/jonnek_az__egyforintos__kft-k

Fórum


Kérdéseit felteheti az email címen, hamarosan megválaszoljuk!


Nyitóoldal > Fórum > Milyen feladatai lehetnek egy könyvelőnek cégalapítással kapcsolatban?

Milyen feladatai lehetnek egy könyvelőnek cégalapítással kapcsolatban?

2009-09-07


Egy könyvelő számos területen nyújthat segítséget egy cégnek az első lépések megtételekor, attól függően, hogy mikor fordul hozzá, a cégalapítás előtt, vagy utána. Egy jó ügyvéd nagyon sok kérdésben támasz ilyenkor, mégis érdemes már a társasági szerződés aláírása előtt konzultálni a könyvelővel is.

Egy könyvelő feladata lehet:
1. Ha még nincs társasági szerződés
1.1. Ügyvéd ajánlása
1.2. Segítségnyújtás cégforma kiválasztásában, tevékenységekhez kapcsolódó követelmények megismerésében, adózási és könyvvezetési kérdésekben.
1.2.1. Cégforma kiválasztás: mik az előnyei/hátrányai a Bt-nek, a Kft-nek, melyiket mikor érdemes választani
1.2.2. Adózás: Áfa kötelezettség teljesítésének módjáról már cégalapításkor nyilatkozni kell. Már a társasági szerződés megkötésekor tisztában kell lennie a vállalkozónak azzal, hogy az Áfa kötelezettségét az áltanáos szabályok szerint kell majd teljesítenie, vagy alanyi mentességet választ, vagy adómentes tevékenységet folytat, vagy különleges adómegállapítási módot választ, illetve hogy canada goose outlet közösségi adószámra szüksége lesz-e.
„Az okmányirodához, illetőleg a cégbírósághoz benyújtott bejelentkezési nyomtatványon az adózónak nyilatkoznia kell arról is, hogy az általános forgalmi adó vonatkozásában alanyi mentességet választ, a tevékenység közérdekű és/vagy egyéb sajátos jellegére tekintettel kizárólag adómentes tevékenységet folytat, illetve egyéb speciális jellegére tekintettel adómentes tevékenység esetén az adókötelessé tételt választja, vagy valamely különleges adómegállapítási módot választ, figyelemmel az általa folytatandó tevékenységre és az általános forgalmi adóról szóló törvény szabályaira, továbbá az adómentes termékimportot nem közvetett vámjogi képviselő igénybevételével teljesíti vagy közvetett vámjogi képviselőként jár el. Az egyéni vállalkozó arról is köteles nyilatkozni, hogy választja-e az átalányadózást.”
1.3. Segítségnyújtás a tőkeelemek összeállításában:
1.3.1. Készpénz vagy apport
1.3.2. Jegyzett tőke és egyéb források (alárendelt kölcsöntőke)
1.3.3. A tőke melyik mérlegtételeken jelenjen meg.
2. Amennyiben a cégbejegyzés előtt már végzett tevékenységet a Társaság, akkor az előtársasági időszak könyvelése
3. Bejelentkezés az Adóhatósághoz a cégbejegyzéstől számított 15 napon belül.
4. Bejelentkezés az illetékes Önkormányzathoz helyi adók hatálya alá, a cégbejegyzéstől számított 15 napon belül.
5. Bejelentkezés az OEP-hez, ha van alkalmazott
6. Bejelentkezés a Munkaügyi felügyelethez (0-san is).
7. Foglalkoztatottak (és biztosított vállalkozó) bejelentése az adóhatósághoz a biztosítási jogviszony kialakulásával egyidőben.
8. Szabályzatok elkészítése a cégbejegyzéstől számított 90 napon belül
8.1. Számviteli politika
8.1.1. Pénzkezelési szabályzat
8.1.2. Értékelési szabályzat
8.1.3. Leltárkészítési szabályzat
8.2. Számlarend
8.3. Szigorú számadású bizonylatok nyilvántartása
9. KSH adatszolgáltatás – kezdő vállalkozók részére – honlapról letölthető
10. Segítségnyújtás számlavezető pénzintézet választásában, pénzforgalmi számlaszám nyitásához
11. Bélyegző kötelező tartalmi elemeinek bemutatása, esetleg bélyegzőkészítő ajánlása
12. Amennyiben alkalmazott van a cégben, akkor üzemorvos választásban segítségnyújtás. 13. franck muller replica watches

Kezdő és kis- vállalkozásoknak

Könyvelés Adótanácsadás
Cégalapítás
Áraink és ajánlatkérés


Elérhetőség

Bp. I.ker. Pauler u. 17.
A Déli pályaudvartól öt percre
Megközelíthető:
18-as villamossal, Metróval,
5-ös, 178-as, 105-ös, 16-os busszal

térkép I. kerület

Számely Gábor
ügyvezető partner
Tel: +36
1 225 15 17


Szenes Katalin
partner
Tel: +36
1 225 15 17


Szabó Éva
vezető munkatárs
Tel: +36
1 225 15 17


Szabó Krisztina számítástechnikai vezető
vezető munkatárs
Tel: +36
1 225 15 17