Hírek


Nyitóoldal > Hírek > Megszűnik az irodák értékesítésének - kvázi - illeték és adómentessége

Megszűnik az irodák értékesítésének - kvázi - illeték és adómentessége

2009.10.17


A jövő év elejétől - a kormányzat szándéka szerint - megszűnik az az állapot, hogy az irodák, és kereskedelmi ingatlanok értékesítésekor nem Hot Replica Watches illetéket és adót fizetni.

Az ingatlan-adásvételek eddig járt útja az volt, hogy az irodaházat tulajdonló projekt céget vásárolta meg a vevő. Így nem fizetett illetéket, és adómentes volt a nyeresége is. A jövő évi adótörvények 19 százalék adót vetnek ki az árfolyamnyereségre ha céget vesz a vásárló, viszont csökkentett illetéket kell fizetni, ha nem a tulajdonos céget, hanem az fake tag heuer veszi meg.

Adószakértők már megtalálták a módját az új adó elkerülésének
Példa:
A magyar ingatlanos kft-t egy külföldi cég veszi meg úgy, hogy a vételárat mondjuk egy újonan létrehozott külföldi cégbe teszi. Az panerai submersible replica cég részvényeket bocsát ki, és a vételárat ezekkel fizeti ki a magyar ingatlanos cégért. Ekkor az új cégben részvényes lesz az ingatlan vásárlója és a tulajdonosa. - Ez a kedvezményezett részesedés csere kategóriája a magyar társasági adóban, amely adómentes. - Az utolsó lépésben a cég szétválik. A külföldi viszi a kettévált cégből azt a részt, ahol vagyonként az ingatlan szerepel, a magyaré lesz a cégnek az a fele, amelyben a pénz van. Sem adót, sem illetéket nem fizet senki.

Az árfolyam nyereség adóztatása nem vonatkozik replica omega watches azokra a külföldi cégekre, amelyekkel Magyarország kettős adózást kizáró egyezményt kötött. Így például egy ciprusi cég által megvásárolt magyar ingatlanos cég árfolyamnyeresége után Cipruson kell adózni, ahol az adó kulcsa nulla. Sőt még az osztalék is adómentes!

Az újabban kötött kettős adóztatást kizáró egyezményekben már az szerepel, hogy az ingatlan adásvétele során keletkezett nyereség ott adózik, ahol az ingatlan fekszik.

Fórum


Kérdéseit felteheti az email címen, hamarosan megválaszoljuk!


Nyitóoldal > Fórum > Milyen feladatai lehetnek egy könyvelőnek cégalapítással kapcsolatban?

Milyen feladatai lehetnek egy könyvelőnek cégalapítással kapcsolatban?

2009-09-07


Egy könyvelő számos területen nyújthat segítséget egy cégnek az első lépések megtételekor, attól függően, hogy mikor fordul hozzá, a cégalapítás előtt, vagy utána. Egy jó ügyvéd nagyon sok kérdésben támasz ilyenkor, mégis érdemes már a társasági szerződés aláírása előtt konzultálni a könyvelővel is.

Egy könyvelő feladata lehet:
1. Ha még nincs társasági szerződés
1.1. Ügyvéd ajánlása
1.2. Segítségnyújtás cégforma kiválasztásában, tevékenységekhez kapcsolódó követelmények megismerésében, adózási és könyvvezetési kérdésekben.
1.2.1. Cégforma kiválasztás: mik az előnyei/hátrányai a Bt-nek, a Kft-nek, melyiket mikor érdemes választani
1.2.2. Adózás: Áfa kötelezettség teljesítésének módjáról már cégalapításkor nyilatkozni kell. Már a társasági szerződés megkötésekor tisztában kell lennie a vállalkozónak azzal, hogy az Áfa kötelezettségét az áltanáos szabályok szerint kell majd teljesítenie, vagy alanyi mentességet választ, vagy adómentes tevékenységet folytat, vagy különleges adómegállapítási módot választ, illetve hogy canada goose outlet közösségi adószámra szüksége lesz-e.
„Az okmányirodához, illetőleg a cégbírósághoz benyújtott bejelentkezési nyomtatványon az adózónak nyilatkoznia kell arról is, hogy az általános forgalmi adó vonatkozásában alanyi mentességet választ, a tevékenység közérdekű és/vagy egyéb sajátos jellegére tekintettel kizárólag adómentes tevékenységet folytat, illetve egyéb speciális jellegére tekintettel adómentes tevékenység esetén az adókötelessé tételt választja, vagy valamely különleges adómegállapítási módot választ, figyelemmel az általa folytatandó tevékenységre és az általános forgalmi adóról szóló törvény szabályaira, továbbá az adómentes termékimportot nem közvetett vámjogi képviselő igénybevételével teljesíti vagy közvetett vámjogi képviselőként jár el. Az egyéni vállalkozó arról is köteles nyilatkozni, hogy választja-e az átalányadózást.”
1.3. Segítségnyújtás a tőkeelemek összeállításában:
1.3.1. Készpénz vagy apport
1.3.2. Jegyzett tőke és egyéb források (alárendelt kölcsöntőke)
1.3.3. A tőke melyik mérlegtételeken jelenjen meg.
2. Amennyiben a cégbejegyzés előtt már végzett tevékenységet a Társaság, akkor az előtársasági időszak könyvelése
3. Bejelentkezés az Adóhatósághoz a cégbejegyzéstől számított 15 napon belül.
4. Bejelentkezés az illetékes Önkormányzathoz helyi adók hatálya alá, a cégbejegyzéstől számított 15 napon belül.
5. Bejelentkezés az OEP-hez, ha van alkalmazott
6. Bejelentkezés a Munkaügyi felügyelethez (0-san is).
7. Foglalkoztatottak (és biztosított vállalkozó) bejelentése az adóhatósághoz a biztosítási jogviszony kialakulásával egyidőben.
8. Szabályzatok elkészítése a cégbejegyzéstől számított 90 napon belül
8.1. Számviteli politika
8.1.1. Pénzkezelési szabályzat
8.1.2. Értékelési szabályzat
8.1.3. Leltárkészítési szabályzat
8.2. Számlarend
8.3. Szigorú számadású bizonylatok nyilvántartása
9. KSH adatszolgáltatás – kezdő vállalkozók részére – honlapról letölthető
10. Segítségnyújtás számlavezető pénzintézet választásában, pénzforgalmi számlaszám nyitásához
11. Bélyegző kötelező tartalmi elemeinek bemutatása, esetleg bélyegzőkészítő ajánlása
12. Amennyiben alkalmazott van a cégben, akkor üzemorvos választásban segítségnyújtás. 13. franck muller replica watches

Kezdő és kis- vállalkozásoknak

Könyvelés Adótanácsadás
Cégalapítás
Áraink és ajánlatkérés


Elérhetőség

Bp. I.ker. Pauler u. 17.
A Déli pályaudvartól öt percre
Megközelíthető:
18-as villamossal, Metróval,
5-ös, 178-as, 105-ös, 16-os busszal

térkép I. kerület

Számely Gábor
ügyvezető partner
Tel: +36
1 225 15 17


Szenes Katalin
partner
Tel: +36
1 225 15 17


Szabó Éva
vezető munkatárs
Tel: +36
1 225 15 17


Szabó Krisztina számítástechnikai vezető
vezető munkatárs
Tel: +36
1 225 15 17